KONST / Litografier / Färglitografi 9894030
*
nr 989 4030
Wifredo Lam
(1902-1982), Kuba
Färglitografi, Wifredo Lam (1902-1982), 119/262, Figur, motivet: 61 x 48
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född på Kuba 1902, död i Paris 1982.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2015
kl 19:36:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/10 15:53:05
1
1.500 kr
26/10 19:30:45
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Wifredo Lam
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född på Kuba 1902, död i Paris 1982.
Läs mer om Wifredo Lam
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: figur färglitografi grafik kuba litografi litografier litografiskt blad wifredo lam wilfredo lam
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Wifredo Lam
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född på Kuba 1902, död i Paris 1982.
Läs mer om Wifredo Lam
nr 989 4030
Wifredo Lam
(1902-1982), Kuba
Färglitografi, Wifredo Lam (1902-1982), 119/262, Figur, motivet: 61 x 48
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född på Kuba 1902, död i Paris 1982.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 2.000 kr |
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/10 15:53:05 | 1 | 1.500 kr |
| 26/10 19:30:45 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Wifredo Lam
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född pÃ¥ Kuba 1902, död i Paris 1982.Läs mer om Wifredo Lam
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: figur färglitografi grafik kuba litografi litografier litografiskt blad wifredo lam wilfredo lam
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



